Це потрібно знати

Пам'ятайте!!! Пора зупинитись, якщо:
- в поездке вы проводите большую часть времени с ноутбуком на коленях, сдав ребенка в багаж.
- жена говорит, что общение весьма важно в браке, и вы покупате второй компьютер и делаете дома локалку, чтобы можно было поболтать с женой по аське.
- вы решаете остаться в институте еще на годик или два ради бесплатного доступа в интернет.
- вы считаете, что неудачники - это люди с модемами на 28. 8 kbs.
- вы не знаете пол трех своих лучших друзей, потому что у них нейтральные ники, а спросить вам не приходило в голову.
- делая дома ремонт, вы долго не можете решить - наклеить обои или растянуть одну картину на всю стену;
- вы решаете установить возле компьютера вместо кресла унитаз.
- каждый раз, выключая модем, вы оказываетесь в ужасной пустоте и испытываете колоссальное чувство вины, словно предали лучшего друга.
- новым знакомым вы представляетесь как "Вася @ мэйл точка ру".
- выходя из комнаты, вы включаете динамики на полную громкость, чтобы не пропустить момент, когда придет новая почта.
- у всех ваших друзей и знакомых в имени есть символ "@". 
- у вашей собаки есть своя домашняя страничка. 
- вы не можете позвонить родителям - у них нет модема.
- встав в три часа ночи, чтобы сходить в туалет, вы остаетесь у компьютера до утра.
- жена начала запрещать вам брать ноутбук в постель.
- прочитав это, первым делом вы пересылаете данный текст другу.

Основні відомості про будову комп'ютера



Персональний rомп’ютер(ПК) — це пристрій, що виконує операції введення інформації, оброблення її за певною програмою, виведення одержаних результатів у формі, придатній для сприйняття людиною.
  Однією із складових частин персонального комп’ютера є:
системний блок, який складається із:
Материнської плати яка є своєрідним «фундаментом» для всіх комплектуючих комп’ютера. Саме в неї вставляються всі основні пристрої: відеокарта, оперативна пам’ять, процесор, жорсткі диски і т. д. Інакше кажучи, це платформа, на якій будується вся конфігурація комп’ютера.   На материнських платах також зустрічаються інтегровані пристрої, тобто вмонтовані. Прикладом можуть бути материнські плати із вмонтованими звуковою і відеокартами. Пристрої інтегруються на материнську плату з метою здешевлення загальної вартості комп’ютера.
   Процесора – одного із основних елементів  комп'ютера, його «мозком». Процесор – електронна схема, що виконує всі обчислення й обробку інформації. Швидкість його роботи багато в чому визначає швидкодію комп'ютера.
  Відеока́рти - призначеної для обробки зображення із подальшим її виведенням на екран монітора. Разом з тим сучасні відеокарти не обмежуються лише звичайним виведенням зображень, вони мають вбудований графічний мікропроцесор, котрий може проводити додаткову обробку, звільняючи від цих задач центральний процесор.
 Звукової карти - пристрою, необхідного для редагування й виведення звуку. У наш час звукові карти бувають вбудованими в материнську плату (інтегровані звукові карти), як окремі плати розширення і як зовнішні пристрої.
 Операти́вної  па́м'яті (дослівно - пам'ять з довільним доступом, первинна пам'ять) - пам'ять ЕОМ, призначена для зберігання коду та даних програм під час їх виконання. У сучасних комп'ютерах оперативна пам'ять переважно представлена динамічною пам'ятю з довільним доступом DRAM. 
 Жорсткого диска (Hard Disk Drive, HDD), він же вінчестер— постійний запам'ятовуючий пристрій ЕОМ. Постійний, означає, що на відміну від оперативної пам'яті, продовжує зберігати дані після вимикання струму. Ємність сучасних пристроїв досягає 1000 Гб.
  Оптичного приводу — електричний пристрій для зчитування і (залежно від конструкції) запису інформації з оптичних носіїв (CD-ROM, DVD-ROM).
   Блока живлення - перетворює змінний струм стандартної мережі електроживлення (220 В, 50 Гц) на постійний струм низької напруги. Він має кілька виходів на різні напруги (12 і 5 В), які забезпечують живленням відповідні пристрої комп'ютера.



Зберегти зір, працюючи за комп`ютером

Сьогодні неможливо уявити наше життя без ПК. Але окрім прогресу, принесли нам комп`ютери і нові проблеми. Адже, не дивлячись на постійне поліпшення якості моніторів, навантаження на очі не зменшується .
    До несприятливих проявів впливу комп’ютера на наш організм варто віднести значне зорове навантаження, психологічний дискомфорт, порушення в опорно-руховій, нервовій, серцево-судинній системах. 
   Очі найбільш вразливі при роботі з ПК, тому їм необхідно приділяти особливу увагу. 
     Спеціалісти, які займаються дослідженням впливу комп’ютера на стан здоров’я користувача, погоджуються з тим, що збільшення кількості пацієнтів, які скаржаться на «проблеми» із зором, безпосередньо пов’язане з роботою на ПК.
  Ось, лише деякі ознаки «перевантаження комп’ютером» (симптоми):
сухість, свербіж в очах, печія в очах, відчуття «піску» під повіками;
сповільнене перефокусування з ближніх об’єктів на дальні;
підвищена чутливість до світла;
сповільнена реакція на подразнення;
головний біль, біль всіх відділів хребта, шиї;
безпричинна знервованість, нерідко депресія, як наслідок - поганий сон;
стомлюваність, як очей, так і загальна втома в процесі роботи.
   Наявність цих симптомів ще не варто вважати хворобою, але якщо вчасно не прийняти міри, то недотримання правил гігієни зору може і, як правило, приведе до негативних наслідків.   
    Отже,  для уникнення в майбутньому можливих проблем з нашим (без перебільшення) дорогоцінним зором, потрібно дотримуватись обов’язкових правил:
Вибрати хороший сучасний монітор.
Дотримуватись безпечної відстані від монітора 50-70 см., з розміщенням його під прямим кутом по відношенню до ока.     Кожні 45 хвилин необхідно влаштовуватиперерви на 5-15 хвилин, під час яких дивитися вдалину (більше 3-х метрів) або часто переводити погляд з одного предмету на інший.
    Не бажано розташовувати робоче місце в кутку. Ідеально, коли робоче місце людини, яка працює за комп’ютером, розташоване біля вікна, оскільки очі в любий момент можуть відпочити при погляді у вікно.
    Необхідно регулярно і тривало провітрювати кімнату, де працює(ють) ПК. Кондиціонер не є заміною, бо несе безжиттєве повітря! Не зашкодить озеленення робочих місць. Зелені рослини переробляють вуглекислий газ - результат видиху людини  і поглинають іонізуючі речовини, що утворилися внаслідок випромінювання моніторів.
Мати гнучке, треноване на витривалість тіло, регулярно підтримуючи його у формі. Якщо простіше, то вести активний спосіб життя.
   Правильно харчуватися (їжа повинна мати достатню кількість вітамінів А і D). Для зору треба їсти по більше моркви. Особливо корисною для очей вважається чорниця. «Горобина - заготовлюється восени, коли вдарили перші морози. Очищається від гілок і перекручується на м’ясорубці. Потім перемішується з цукром у пропорції один до одного (1:1). Має постояти місяць. А потім споживати по одній столовій ложці щодоби. Зір навіть покращується».
  Ну, і на останок вправи для відновлення (всі вправи виконуються по кілька разів на день):
масаж закритих очей внутрішньою поверхнею долоні по 20-60 секунд;
сильно зажмуритись на 3-5 секунд, відкрити очі на 1-2 секунди, знову зажмуритись і так декілька раз;
сконцентрувати погляд на кінчику носа на 3-5 секунд, розвести очі, знову звести на кінчик носа;
кругові оберти очима вліво, вправо;
швидкі погляди вверх-вниз-вліво-вправо-вверх.   
  Чому ми сьогодні акцентуємо нашу увагу на цій темі. Тому, що активними користувачами комп’ютера є діти різних вікових категорій. І саме в них виникають найчастіше вищевказані скарги. І саме в них, особливо, в молодому шкільному віці, найшвидше виникає і розвивається короткозорість. У сучасному світі неможливий процес розвитку і навчання дітей без використання ПК. Але тут потрібно дотримання обов’язкових вищезгаданих правил, для уникнення можливих проблем.
 Адже всім нам відомо, що приблизно 90% всіє інформації людина отримує через очі. Тож бережіть їх. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий